• #LaboratoriaPrzyszłości

• Na przełomie września/października podczas zajęć z doradztwa zawodowego wykorzystano laptop, który posłużył do zaprezentowania prezentacji multimedialnych w trakcie realizacji tematów:

- w klasie VII: Moje style uczenia się i pracy; Umiejętności, kompetencje, kwalifikacje – co już mam, a czego potrzebuję; Zawody i profesje.

- w klasie VIII: Którą wybrać? Jak znaleźć w sobie siłę i spełniać marzenia?

Materiały zaprezentowane w wersji multimedialnej są ciekawsze dla uczniów, usystematyzowane, zobrazowane.

W listopadzie uczniowie klas VII-VIII zaprezentowali projekty z doradztwa zawodowego.

Uczniowie kl. VII w projekcie pt. Cały ja..., czyli co wiem o sobie samym (kompetencje, zdolności, zainteresowania) przedstawili szeroki wachlarz swoich umiejętności.

Uczniowie kl. VIII w projekcie pt. Ja jako... czyli moje predyspozycje zawodowe przedstawili specyfikę wielu interesujących zawodów.

W trakcie prezentacji projektu wykorzystali laptop, a sam projekt udokumentowali
            w pracy szkoły, wykonując zdjęcia aparatem fotograficznym.

Treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego są realizowane także podczas innych zajęć, np. zajęć rozwijających z robotyki i programowania, w czasie których uczniowie poznają tajniki programowania – zawód programista.